vineri, martie 29, 2024
No menu items!

AcasăSPORTBaschet: CSM Satu Mare-BCM Tymes Timișoara 70-74

Baschet: CSM Satu Mare-BCM Tymes Timișoara 70-74

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 22 octombrie, pe teren propriu, bătălia în fața fetelor de la BCM Tymes Timișoara, cu scorul de 70 la 74. Meciul s-a jucat la ora 18.00 și a contat pentru etapa a VI-a a Ligii Naționale de baschet feminin.

CSM-ul a pierdut primul sfert cu scorul de 16 la 19, dar a reușit să se impună în sfertul secund cu 21 la 16. Astfel, echipa antrenată de Adriana Pricop a intrat la vestiare cu un avantaj de două puncte (37-35).

După pauză, timișorencele au intrat mult mai motivate în teren reușind să se distanțeze considerabil în al treilea sfert al partidei (9-20). Ultimul sfert le-a aparținut sătmărencelor (24-19), însă meciul a fost câștigat de echipa oaspete, cu 70 la 74.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Andreea Orosz (25 de puncte), Flavia Ferenczi (15), Toccara Ross (14), Ashley Adams (6), Marjia Radovic (5), Eniko Laza (3) și Luminița Manta (2).

În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni, în deplasare, ICIM Arad.