La începutul acestei săptămâni , media temperaturilor diurne va fi în scădere ușoară, de la aproximativ 8 grade în ziua de 17 martie, până spre 6 grade în 18 martie.
Ulterior, se observă creșterea semnificativă a temperaturilor maxime, astfel că, mediat, se vor atinge 16…17 grade în intervalul 22-30 martie, iar în ultima zi din a doua săptămână va fi o valoare de 19 grade (30 martie).
Media minimelor termice va scădea accentuat în primele două zile, de la 2 grade, în data de 17 martie, până la -5 grade, în 18 și 19 martie. Ulterior, se remarcă creșterea temperaturilor de pe parcursul nopților, atingând mediat valori între 3 și 6 grade.
Probabilitatea de apariție a precipitațiilor va fi ridicată în 18 martie și din nou după data de 23 martie.













