Antrenorul echipei de baschet feminin CSM Satu Mare, Jose Araujo şi jucătoarea Andrea Olah au susţinut marţi o conferinţă de presă. În cadrul etapei 12-a a Ligii Naţionale de baschet feminin, echipa satmareana CSM Satu Mare va primi vineri , 16 Decembrie 2016 vizita campioanei Sepsi Sfântu Gheorghe care este si liderul la zi a Ligii Nationale de banschet.
In afara de invitaţia la meciul de la ora 18.00, echipa noastra face o acţiune caritabilă. Suporterii sunt aşteptaţi cu multe jucării de pluş pe care să le arunce pe teren . Jucariile vor fi stranse de pe teren si in perioada urmatoare, inainte de Sarbatori, aceste jucarii vor fi oferite copiilor din cadrul unor centre de plasament.
Haideti sa facem o bucurie copiilor mai putin norocosi , în prag de sărbători.










