Primăria Carei solicită conducătorilor auto să încerce să nu mai parcheze pe spațiile verzi din oraș, în special pe arterele de circulație recent modernizate din fonduri europene.
”Rugăm careienii să nu își mai parcheze mașinile pe spațiul verde.
Probabil că e mai ușor pentru unii dintre concetățenii noștri, dar amenajarea acestor spații verzi a costat destul de mulți bani, asigurați de la bugetul local sau din fonduri europene. Nu de alta, dar strică imaginea orașului nostru”, a declarat viceprimarul Careiului, Ludovic Keizer.