Un bărbat care le-a cerut unor adolescenți din Satu Mare, veniți la o petrecere privată într-un bloc, să nu mai facă gălăgie pentru a nu deranja vecinii și-a văzut moartea cu ochii după ce a fost înjunghiat de patru ori.
Autorul acestui gest a fost un băiat de 16 ani, care a intervenit în altercația iscată între victimă și unul dintre tineri. Băut, adolescentul a scos briceagul pe care îl avea la el și l-a atacat pe bărbat, lovindu-l în abdomen și în piept. Acuzat de tentativă de omor, atacatorul a fost condamnat inițial la aproape 3 ani de internare într-un centru educativ. Pedeapsa i-a fost redusă la mai puțin de jumătate printr-o hotărâre dată, marți, de Curtea de Apel Oradea.
Citiți continuarea pe bihorjust.ro, click aici













