Specialiştii din Timişoara anunţă că a reînceput sezonul căpuşelor, mai ales că iarba din mai multe parcuri a crescut foarte mult în urma ploilor, şi nu a fost tăiată.
Numai în ultimele două săptămâni, aproape 20 de persoane au solicitat ajutorul medicilor de la Spitalul de Boli Infecţioase „Victor Babeş” din Timişoara, după ce au fost muşcate de insectele parazite, scrie News.ro.
Potrivit unui comunicat de presă transmis, vineri, de Spitalul de Boli Infecţioase „Victor Babeş” din Timişoara, începând cu luna aprilie şi până în noiembrie, căpuşele sunt active.
Citiți continuarea pe stirileprotv.ro, click aici













