joi, mai 2, 2024
No menu items!

AcasăSPORTBaschet: CSM Târgoviște-CSM Satu Mare 93-34. La pauza a fost 48-9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut ieri , 29 septembrie, scor 34-93, în fața CSM Târgoviște. Partida ce a contat pentru primul tur al Cupei României la baschet feminin din sezonul 2015-2016, s-a jucat de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Cetatea Chindiei.

Meciul retur va fi susținut azi , 30 septembrie, de la ora 12.00, tot la Târgoviște.

Pe sferturi scorul se prezentă astfel: 21-5, 27-4, 15-14 și 30-11, toate câștigate de CSM Târgoviște. La pauză scorul a fost de 48 la 9, pentru gazde.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Cristina Badi (8 puncte), Diana Moraru (8), Renata Szmutku (7), Sonia Vilcinschi (6), Valentina Bolba (3) și Bianca Voica (2).

Meciul a fost arbitrat de Costin Bogdănescu și Lavinia Bujor.