vineri, martie 29, 2024
No menu items!

AcasăSPORTBaschet: Universitatea Cluj-CSM Satu Mare 90-64

Baschet: Universitatea Cluj-CSM Satu Mare 90-64

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 4 noiembrie, meciul jucat în deplasare împotriva Universității Cluj-Napoca, scor 64-90. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 44 la 30, în favoarea gazdelor.

Pe sferturi evoluția meciului Universitatea Cluj-CSM Satu Mare se prezintă astfel: 23-18, 21-12, 26-17 și 20-17.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: B. Voica (20 de puncte), C. Badi (18), A. Chitanu (14), S. Vilcinschi (8), V. Bolba (2) și A. Kadar (2).

Meciul de azi a fost o etapă intermediară din cadrul etapei a VIII-a a Ligii Naționale de baschet feminin. În următoarea etapă, CSM Satu Mare stă, iar săptămâna viitoare va juca la Rapid București, în cadrul etapei a X-a.