Cupa României: Voința Turț – Olimpia Satu Mare (0-2) 1-4

0
4

Ieri, la Turț, într-un meci contând pentru optimile de finală ale Cupei României, faza județeană, Olimpia Satu Mare a întâlnit-o pe Voința Turț.

Antrenorul Lulu Dragomir, a început acest meci cu următorul unsprezece: Șugar Alex – Lung Alin, Silaghi Mario, Turșuc Călin(c), Palinceac Florin, Mizsei Zoltan, Kecskes Roger, Chivari Denis, Ștef Raul, Gombar Alin, Șrepler Erich

Rezerve: Mezei Tamas, Mihai Sician, Suveg Nandor, Cătălin Sabou, Ioan Rus, Darius Catricicău, Luca Crainic

De cealaltă parte antrenorul Voinței Turț, Vasile Rus a început meciul cu următorul unsprezece: Dinu Tomșa – Vasile Pit, Sorin Buhai, Grigore Zimbru, Ioan Mădălin Rus(c), Grigore Grigoraș, Vasile Marița, Ionuț Ignat, Ioan Zimbru, Marian Glodan, Ioan Farcas

Rezerve: Nicolaie Dănuț, Ioan Rus, Vlăduț Sarca, Marinei Tomșa, Nicolae Ștef, Nicolae Zimbru; Antrenor: Vasile Rus

Meciul a fost arbitrat de către Neichi Sergiu ajutat la cele două tușe de către Lukacs Levente și Nagy Szabolcs. Observator a fost Pataki Zoltan.

La pauză, scorul a fost Voința Turț – Olimpia Satu Mare 0-2, golurile galben-albaștrilor fiind semnate de către Kecskes Roger si Șrepler Erich

La finalul meciului tabela arăta scorul Voința Turț – Olimpia Satu Mare 1-4, golurile din cea de-a doua repriză fiind înscrise de către Șrepler Erich și Crainic Luca respectiv Ioan Rus pentru Voința Turț.

Cu această victorie Olimpia Satu Mare se califică în sferturile de finala ale Cupei României, faza județeană.