Stimați sătmăreni,
Miercuri, 7 februarie, sirenele vor răsuna încă o dată în municipiul Satu Mare, când va avea loc un nou exercițiu de alarmare publică în intervalul orar 10.00 – 11.00.
Această acțiune face parte dintr-un exercițiu realizat la nivel național de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență și se desfășoară în prima zi de miercuri a fiecărei luni, cu scopul de verificare a echipamentelor care fac parte din acest sistem de alarmare. Vă rugăm să rămâneți calmi pentru că sunt doar verificări ale sistemelor de alarmare.












