Profesorul Muhi Sandor a prezentat astăzi o expoziție retrospectivă la care a participat și viceprimarul Doina Feher alături de alți oameni de cultură și prieteni ai artistului plastic.
“Noi, sătmăreni ar trebui să fim mândrii de domnul Muhi Sándor, pentru că a dovedit în timpul celor 50 de ani de activitate că este unul dintre cei mai importanți oameni de cultură din oraşul nostru. Au învăţat multe generaţii de la el, fiind un adevărat exemplu pentru tinerii din oraş ca şi artist, ca şi scriitor, şi nu în ultimul rând ca şi profesor. Mulţumim pentru tot ce ați făcut pentru conservarea culturii sătmărene şi vă dorim mult succes în continuare”, a declarat viceprimarul Doina Feher.











