Ediția a patra din RestArt & Music Festival, ce va avea loc în această toamnă, în perioada septembrie-noiembrie, debutează printr-o proiecție de film în aer liber în Ardud, în data de 15 septembrie, cu Cinemobilul.
Ne dorim să extindem aria activităților în mai multe localități din județ și să aducem elemente noi de petrecere a timpului liber și de împrospătare a ofertei culturale deja existente.
Așadar, SamStudia, organizatorul acestui festival vă așteaptă în număr cât mai mare la proiecția ”Usturoi” în cadrul CineMobil. Pe lângă aceasta, se vor putea viziona desene animate și filme alb-negru.
”Cinemobilul” s-a născut din dorința de a veni în folosul comunității printr-o modalitate ingenioasă. Inițiatorul proiectului și-a propus să străbată România în lung şi-n lat pentru a aduce bucurie, optimism şi un strop de educaţie oamenilor pe care îi întâlnește pe drum.
–––––-
RestArt & Music Festival este cel mai diversificat eveniment multicultural sătmărean, sub umbrela sa întrunindu-se
activităţi din cele mai variante domenii culturale: concerte de muzică jazz, expoziţii de fotografie, cinema în aer
liber, concerte educative pentru copii, spectacole de teatru, demonstrații de artă stradală etc.
Mai multe detalii, găsiți pe: www.RestArtMusic.ro
Sponsorul principal al festivalului este Dräxlmaier.
Această proiecție este susținută de către Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Satu Mare.
Parteneri locali: Primăria Ardud, Cetatea Ardud, Casa de Cultură ”Dr. Augustin Mircea” Ardud și Biblioteca Județeană Satu Mare.












