O femeie a depus plângere la poliţie că a fost violată şi totul a fost postat pe net. Bărbatul acuzat a negat că ar fi violat-o, declarând în faţa curţii ca aceasta acceptase ca el sa faca sex cu ea în timp ce dormea, astfel încât să “poată vedea filmarea a doua zi”.
Un juriu format din opt femei şi patru barbati de la Ipswich Crown Court l-a achitat pe Brawn de acuzaţiile de viol după o oră de deliberări. “Acest caz nu ar fi ajuns în instanţă dacă poliţia şi-ar fi făcut treaba în mod corespunzător”, a declarat bărbatul în vârstă de 22 de ani, fără domiciliu stabil.
Victima spune că nu şi-a dat acordul pentru actul sexual şi înregistrarea respectivă. Femeia susţine că a aflat de video abia când o rudă a observat că Brawn l-a postat pe pagina de Facebook, în data de 30 mai 2013.
Sursa: evz.ro












