Rezultate Cupa României : Olimpia iese din Cupa României din primul tur

Rezultate Cupa României : Olimpia iese din Cupa României din primul tur

Rezultate Cupa României : Olimpia iese din Cupa României din primul tur

Meciurile turului 1 al Cupei României, ediția națională 2020/2021:
MINERUL COSTEŞTI – VIITORUL DĂEŞTI 0-5
Florin Costea (13, 56), Florian Pîrvu (27), Octavian Vasile (45), Laurențiu Nicolaescu (86 – autogol)
CSM DEVA – CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII 0-1
Răzvan Ghinescu (90+4 – penalty)
ACS POBEDA STAR BISNOV – FORTUNA BECICHERECU MIC 4-2
Raul Costescu (11, 21), Rocky Trankulov (18 – penalty), Flavius Tulcan (33 ) / Demetris Cristodulo (3), Mihai Jorza (49)
ACS POLI TIMIŞOARA – GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI 4-6 (2-2 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)
Claudiu Matiș (26), Mihai Hecsko (40) / Luca Bodri (43), Denis Salka (51)
SPORTUL ŞIMLEU SILVANIEI – SCM ZALĂU 8-7 (1-1 după 90 și 120 de minute, 7-6 la loviturile de departajare)
()
CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA – AFC UNIREA 1924 3-5 (1-1 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)
Adrian Lăcătuș (49) / Andrei David (83)
SĂNĂTATEA CLUJ – UNIREA DEJ 2-4 (1-1 după 90 de minute, 1-3 în prelungiri)
Cosmin Tilincă (45), Raul Ciupe (110) / Andrei Pop (15, 97 – penalty), Florin Blaj (98, 120+1 – penalty)
ARIEŞUL MIHAI VITEAZU – INDUSTRIA GALDA 0-3
Industria Galda câștigă la ”masa verde”, după ce Arieșul Mihai Viteazu nu a avut vizele medicale pe carnetele de joc. Potrivit Ziarul Unirea, deși gazdele au făcut eforturi pentru a rezolva problema, documentele au ajuns prea târziu, iar după 15 minute de așteptare, brigada de arbitri a fluierat finalul întâlnirii.
UNIREA UNGHENI – STICLA ARIEŞUL TURDA 4-1
Raul Iliescu (21, 40), Gyury Bodor (31, 38) / Marius Ionescu (90+2)
AFC ODORHEIU SECUIESC – AVÂNTUL REGHIN 2-0
Rajmond Balint (65 – penalty, 76)
KSE TÂRGU SECUIESC – SR BRAŞOV 4-6 (1-1 după 90 și 120 de minute, 3-5 la lovituri de departajare)
Emil Popa (51) / Eduard Renţa (16)
OLIMPIC ZĂRNEŞTI – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV 1-0
Adrian Dascălu (36 – penalty)
DUNĂREA GIURGIU – SPORTING ROŞIORI 1-7
Adrian Todoroiu (30) / Florin Radu (44, 57), Vintilă (50, 86), Eana (67), Ciobanu (76), Ciochină (90)
STEAUA BUCUREŞTI – CS BALOTEŞTI 6-0
Florin Răsdan (2), Liviu Băjenaru (21), Robert Elek (32, 65), Mădălin Mihăescu (69), Dragoș Nicolae (84)
ÎNFRĂŢIREA JILAVELE – RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-3
Alexandru Lemnaru (86) / Valentin Toma (15 – penalty), Alexandru Herea (64), Constantin Radu (80)
CSM RÂMNICU SĂRAT – METALUL BUZĂU 1-2
(10) / (), (62)
FLACĂRA MIHAIL KOGĂLNICEANU – DACIA UNIREA BRĂILA 0-4
Patrick Petre (15, 55), Cosmin Zamfir (70, 75)
CSM VASLUI – HUȘANA HUȘI 0-5
Cătălin Solomon (43), Adrian Viorică (50), Alexandru Berezanu (68), Andrei Chiriac (84), Călin Ciobanu (90)
VICTORIA GUGEŞTI – SPORTING LIEŞTI 0-4
George Dănăilă (39), Alexandru Stan (62), Marian Iancu (76), Dragoș Voicu (86)
DANTE BOTOŞANI – ŞOMUZ FĂLTICENI 0-3
Eduard Julei (16), Wilfred Achille (63), Christ Afalna (90+2)
OLIMPIA MCMXXI SATU MARE – CSM SIGHETU MARMAŢIEI 0-1
Alex Novoselenszki (85 – penalty)

Comentarii Facebook

Acest articol a fost adaugat la data: 10 septembrie, 2020

Submit a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.