Consiliul Județean Satu Mare, Primăria Municipiului Satu Mare, Consiliul Municipal Satu Mare, și Asociația Artiștilor Plastici Satu Mare, vă așteptăm cu drag joi, 19.sept.2019, ora 17 la vernisajul expoziției de arte vizuale în Galeria de Arte Plastice a Primăriei Municipiului Satu Mare.
Expun Belánszky Demkó Beáta și Buze Corina, membrii Asociației Artiștilor Plastici Satu Mare.
Programul cultural (vocal) este asigurat de Sânziana Satmari și Taisa Silaghi, cursantele Școlii de Arte Satu Mare pegătite de d-ul prof Keresztes Călin.
Expoziția este deschisă de Gergely Csaba, președintele Asociația Artiștilor Plastici Satu Mare.
Moderator: Anișoara Ienășoiu
Expoziția poate fi vizitată între 19.sept.2019 – 16.oct.2019.
Atașez afișul expoziției.











