La data de 25 iunie a.c., la ora 12:37, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Negrești-Oaș au fost sesizați prin apel 112 cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 19, din localitatea Vama.
Din primele verificări, polițiştii au constatat faptul că un tânăr de 18 ani, din localitatea Certeze, în timp ce conducea un autoturism, ar fi efectuat o manevră de depășire neregulamentară, intrând în coliziune cu un triciclu medical, condus de către o femeie de 68 de ani, din localitatea Vamă, care ar fi pătruns de pe drum secundar pe drumul prioritar fără să se asigure corespunzător.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a femeii, aceasta a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Ambii conducătorii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză, polițiștii continuă cercetările în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.













