În perioada verii, cei mai mulți dintre români își instalează centrale termice de apartament, pentru a se asigura de faptul că, pe timpul iernii, nu vor suferi de frig în propriile locuințe. Oficialii tocmai au dat cea mai bună veste pentru deținătorii unor astfel de aparate. Ce sume de bani vei primi, dacă decizi să le schimbi.
Ai o centrală termică de apartament și te gândești să o schimbi, deoarece a expirat garanția? Ei bine, ministrul Energiei, Virgil Popescu, a transmis un mesaj important pentru toți românii aflați în această situație. Potrivit oficialului, acum este foarte simplu să îți schimbi centrala de apartament.
Într-un interviu acordat la Prima TV, ministrul a vorbit despre programul „Rabla pentru electrocasnice”, în cadrul căruia românii și-ar putea schimba centrala termică de apartament.
Citiți continuarea pe playtech.ro, click aici













