Noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Satu Mare au fost aleși ieri, 28 decembrie, în cadrul unei ședințe extraordinare.
Astfel, noii vicepreședinți care vor face echipă alături de președintele Pataki Csaba sunt Ioan Rus, vicepreședinte în mandatul anterior și consilierul județean Cristian Valer Beseni.
„Am fost ales vicepreședinte al Consiliului Județean Satu Mare. E o onoare și o mare responsabilitate pentru mine și pentru colegii mei. Le mulțumesc tuturor pentru încrederea și votul acordat. Îi asigur pe toți de buna mea credință și sunt convins că împreună vom reuși să facem tot ce trebuie pentru acest județ și pentru toți cetățenii din Satu Mare. Sunt un om de echipă și sunt sigur că toți cei de aici vom face o echipă bună pentru județul nostru. Anii care vin sunt anii dezvoltării județului și cred că asta este soluția pentru viitorul nostru și al generațiilor care vin. Sărbători fericite tuturor cetățenilor județului Satu Mare și toate cele bune.” a transmis Cristian Valer Beseni pe Facebook.













