„Sesizările dumneavoastră ne ajută să intervenim prompt pentru a veni în sprijinul persoanelor fără adăpost.
Ca urmare a unui mesaj transmis de doamna Mariana T. despre un bătrânel care trăiește într-o mașinuță mică, fără geamuri, la ieșirea din Cartierul Micro 17, echipa de intervenție a Direcției de Asistență Socială Satu Mare a ieșit la fața locului pentru identificarea cazului. Domnul Tiberiu ce locuia într-o rulotă se va muta într-o locuință socială.
Puteți semnala în continuare astfel de cazuri pe platforma www.impreunasm.ro creată de Primăria Municipiului Satu Mare și Direcția de Asistență Socială Satu Mare.” a transmis Primăria Satu Mare pe pagina de Facebook.












