luni, aprilie 27, 2026
No menu items!
Acasă Locale Un tânăr din Livada a fost prins băut la volan în municipiul...

Un tânăr din Livada a fost prins băut la volan în municipiul Satu Mare. Vedeți ce alcoolemie avea acesta

La data de 11 noiembrie a.c., în jurul orei 06.15, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de supraveghere și control a traficului

0

La data de 11 noiembrie a.c., în jurul orei 06.15, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de supraveghere și control a traficului rutier, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Satu Mare au oprit un tânăr de 18 ani, din Livada, care ar fi condus un autoturism pe strada Botizului din municipiu.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, fiind indicată o concentrație de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

 

 

 

Comentarii Facebook

Related Images: