„După 5 ani de demersuri făcute de Primăria Municipiului Satu Mare, Guvernul a adoptat joi o hotărâre prin care Hotelul Sport a trecut de la Ministerul Sportului în proprietatea Primăriei.
Chiar dacă printre miniștrii Sportului din ultimii 5 ani a fost inclusiv un ministru din Satu Mare, singurul care a reușit să ducă la bun sfârșit acest demers este actualul ministru Eduard Novak.” a transmis Primăria Municipiului Satu Mare într-un comunicat.













